Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.075.651

Bezplatná praxe studenta nad rámec školní praxe - smlouva, odpovědnost zaměstnavatele za úraz praktikanta, odpovědnost za škodu zp. praktikantem

3 odpovědi

Jak smluvně ošetřit bezplatnou krátkodobou praxi studenta na pracovišti nad rámec praxe školní (mimo školský zákon a prováděcích předpisů). Jaká je odpovědnost"zaměstnavatele" za úraz praktikanta, jak tuto oblast ošetřit. Jak je to s odpovědností praktikanta za případné škody. Děkuji.

Dobrý den,

půjde-li o praxi vykonávanou nad rámce školní praxe, nepůjde v tomto případě o pracovní úraz, neboť praktikant nebude v pracovněprávním vztahu k zaměstnavateli ani o školní úraz. V daném případě by se jak odpovědnost za úraz tak odpovědnost za škodu řídila dle obecných ustanovení občanského zákoníku.

Děkuji, ale prosím ještě o zodpovězení prvního dotazu-viz první věta. děkuji

Lze uzavřít dohodu o bezplatné praxi, dle obecných ustanovení občanského zákoníku. Dle ust. § 1746 odst. 2 NOZ strany mohou uzavřít i takovou smlouvu, která není zvláště jako typ smlouvy upravena.