Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.212

Náklady spojené s exekucí u dluhu 1070 Kč

15 odpovědí

Dobrý den.
Ráda bych se informovala, včera 6.9. 2013 mi přišel dopis od exekutorskeho úřadu. Dlužím částku 1070 Kč, na kolik mi mužou vyskočit náklady spojené s exekucí. Kolik tedy dohromady budu muset zaplatit?
Dopis jsem si ještě nestačila vyzvednout.
Děkuji za odpověď, s pozdravem dlužnice.

Dobrý den,
dotazy týkající se výkonu exekuce doporučuji v budoucnu ukládat našemu exekučnímu koncipientovi, který má v oblasti exekucí velmi dobrý přehled. Dotaz můžete kdykoliv uložit zde:
ODKAZ

K Vašemu dotazu: vedle dlužné částky 1070 Kč, Vám od data splatnosti narůstají zákonné úroky z prodlení (cca 7,05-7,75% ročně z jistiny), dále pokud věc došla až k exukutorovi budou zde náklady předchozího řízení (záleží o jaký druh řízení šlo, správní poplatky činí obvykle kolem 1000, - Kč v případně soudní poplatků by bylo možné počítats částkou kolem 6.000-8.000, - Kč (záleží na počtu jednání řízení, zda byla protistrana zastoupena advokátem). Náklady exekutora, pokud bude uhrazeno v rámci 30-denní výzvy k dobrovolnému splnění budou minimální.

§ 6 vyhlášky 330/2001 Sb. :

(1) Odměna za exekuci ukládající zaplacení peněžité částky činí
do 3 000 000 Kč základu …………. 15 %,
(3) Odměna podle odstavce 1 činí nejméně 3 000 Kč.

§ 11

1) Splní-li povinný ve lhůtě 30 dnů ode dne doručení výzvy ke splnění vymáhané povinnosti vymáhaný nárok a uhradí zálohu na snížené náklady exekuce a náklady oprávněného (§ 46 odst. 6 zákona), náleží exekutorovi odměna

a) ve výši 50 % odměny podle § 6, jde-li o exekuci ukládající zaplacení peněžité částky.

Dále si může exekutor naúčtovat paušalní náhradu za hotové výdaje atd.

§ 13
(1) Exekutorovi náleží v souvislosti s výkonem exekuční činnosti náhrada hotových výdajů v paušální částce 3 500 Kč. Tato náhrada zahrnuje zejména soudní a jiné poplatky, cestovní výdaje, poštovné, úhrady osobám provádějícím přepravu zásilek, telekomunikační poplatky, odborná vyjádření, opisy, fotokopie a náhrady nákladů na vložení či získání dat z centrálních informačních systémů.
(3) Splní-li povinný ve lhůtě 30 dnů ode dne doručení výzvy ke splnění vymáhané povinnosti vymáhaný nárok, nepřevyšuje-li vymožené plnění 10000 Kč a uhradí-li povinný zálohu na snížené náklady exekuce a náklady oprávněného, náleží exekutorovi namísto náhrady podle odstavce 1 náhrada hotových výdajů v paušální částce 1750 Kč. Ustanovení odstavce 2 se použije obdobně.

Texty zákonů jsou dostupné na stránkách ODKAZ.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Vdubnu jsem neuhradika posledni částku 1070 kč, a proto mi to bylo nařízeno, chtěla jsem se zeptat, chtěla bych je požádat o splatkový kalendař, ale obávám se že mi nevyhový a zase jeden ze zaměstnancu my bude vyhrožovat, minulý rok sem mnela ten samý problem, s castkou 5000, ktera my vyšplhala na 43000 kc, radsi sem to do mesice zaplatila, protoze opravdu mi nedovolily splatky a jeste mi k tomu vyhrozoval, jeden ze zamestnancu, pritom sem volala, psala, a prosila, ale nebylo mi to nic platny

O splátkový kalendář si určitě požádejte (není povinnost exekutora mu vyhovět)někteří exekutoři těmto žádostem vyhoví, určitě bude lépe, pokud se žádostí přímo zašlete potvrzení o uhrazení první Vámi navrhované splátky.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Jeste bych se Vas chtela zeptat, jaky sou pravomoce exekutoru od leosniho roku 2013, mam nejakou sanci, na to, aby mi vyhovely mym pozadavkum, kdyz sem ochotna to resit, pak bych se teda chtela zeptat, nemuzou mi exekucni poplatky vysplhat pres deset tisic. Nekde sem cetla, ze castka do 5000, bude bez poplatku. Dekuji

Pravomoce exekutoru zůstávájí v těchto oblastech nezměněny. Novela exekučního řásu se týká jiných oblastí - více k tomu viz zde - ODKAZ.

Exekutor není ze zákona povinen přistiupit na dohodu o splátkách, záleží tedy zcela na něm, jak jsem uvedla výše.

V otázce vyčíslení poplatků odkazuji výše, postupovala jsem podle platné právní úpravy:
15% z jistiny, minimálně však 3000, -Kč, pokd bude uhrazeno ve 30 denní lhůtě pro dobrovolné plnění 1/2.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Dobry den, rada bych se jeste chtela zeptat, divala jsem se na katastr nemovitosti, kde mam zablombovanou nemovitost, ale neni tam, napsany, by mnelo dojit k drazbe, nemusim se tohoto obavat, ze by mi byl zabaveny rod, dum, co to presne je to zablombovani, dekuji

Plomba v katastru nemovitostí vyjadřuje skutečnost, že v souboru popisných informací zapsaná vlastnická a jiná věcná práva a další zákonem stanovená práva k nemovitostem jsou dotčena změnou. Týká se vkladu práva do katastru nemovitostí, záznamu práva i poznámky. Je vyznačena na výpisu z katastru nemovitostí (na listu vlastnictví) písmenem "P" u každé dotčené nemovitosti a na listu vlastnictví pro jednotku (byt a nebytový prostor) u každé dotčené jednotky. Na listu vlastnictví pro dům s byty a nebytovými prostory je plomba vztahující se k jednotce vyznačena pouze u budovy. Katastrální úřad vyznačuje plombu v souboru popisných informací na podkladě došlých rozhodnutí a listin, na základě kterých se provádí zápis do katastru nemovitostí nejpozději následující pracovní den po doručení právní listiny.

Pro objednatele výpisu z katastru nemovitostí tato plomba znamená, že bez bližšího zjištění, o jakou změnu práva k nemovitosti jde, není možné využít údaje o dotčené parcele (jednotce) pro sepsání smlouvy. Po dobu existence plomby nelze provést u dotčené nemovitosti žádnou změnu právního vztahu podle později doručené listiny. Plombu katastrální úřad zruší po vkladu práva do katastru nemovitostí nebo po pravomocném rozhodnutí o zastavení řízení nebo rozhodnutí o zamítnutí vkladu. Obdobně zruší plombu po záznamu práva nebo po zápisu poznámky do katastru nemovitostí.

Pořadí zápisů v katastru nemovitostí se řídí, pokud zákon nestanoví jinak, dobou, ve které návrh na zápis byl doručen katastrálnímu úřadu. Dodržování zachování pořadí má význam především proto, že právní účinky vkladu práva vznikají ke dni, kdy byl návrh na vklad doručen katastrálnímu úřadu.

omlouvam se, ze jeste pisi, mnela bych posledni dotaz, nyni na internetu jsem si prrecetla, ze od dubna letosniho roku plati zakon, ze na exekuci muzem usetrit az 7000kc, chtela sem se zeptat, kdyz jsem si vypocitala castku z 1070 kc, pred tim bych mnela zaplatit castku nejak kolem 16200 nejak tak, od dubna, je to zmneneny, takze castka by mi mnela vysplhat jen na devet tisic a nejaky drobny, Vim, ze ste mi psala paragrafi atd, ale nerozumim tomu

Dobrý den,

nejde o zákon ale o nález ústavního soudu viz k tomu blíže zde - ODKAZ.

Nejlépe bude pokud požádáte písemně exekutora o vyčíslení nákladů exekuce, v předloženém rozpisu bude patrné, jak byly náklady exekuce vypočteny, potom stačí částky pouze početně překontolovat.

Exekutoři jsou již ze zákoni povinni provádět výpočet v souladu s rozhodnutím ústavního soudu.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Dekuji vam za odpooved, nemusim se teda ted obavat, ze si exekutor veme 12000odmneny a pravnik 12000odmneny, tak jak tomu bylo minulej rok,

Náklady soudního řízení, které byly již soudem schváleny s nimi, nebude již možno nic udělat, ty jsou dnes již předmětem exekuce, ale náklady spojné s exekucí by tak vysoké býti neměly, jak říkám požádejte klidně o průběžnou zprávu, kolik chybí doplatit, pokud se Vám výše nebude zdát správná, kontaktujte exekutora a žádejte vysvětlení.

Částky odpovídající nákladům exekutora byly detailně rozepsány již výše.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Dobry den, opet jsem se rozhodla Vam napsat, psala jsem Vam, ze jsem obrdrzela od exekutorskeho uradu dopis, dopis jsem si vyzvedla ihned v pondeli 9 rijna. Bylo tam, ze do 9 rijna mam na ucet exekutora odeslat castku 13485kc, pokud bych tak neucinila, tak bych musela zaplatit castku 17485kc. V patek 27. zari prisel i dopis memu manzelovi, kde mu bylo zdeleno, ze mu obstavily ucet a ztrzeno 17485, plus i mne bylo z uctu ztrzeno 17485kc, kdyz sem tam volala tak mi jen rekly, okamzite bezte na komercni banku a zaplatte castku 13485kc, pak Vam bude exekuce ukoncela, nic jineho mi nezbyllo a musela jsem jit tyz den na komercni banku to opet zaplatit, takze vlastne uz nas to prislo na 49000kc, Kdyz sem tam v pondeli volala, platba mi byla odsouhlasena stim teda, ze tam je jen 13485 kc, a ze mi poslou ukoncovaci dopis o exekuci, vcera sem tam volala a jeden pan co uz mi kdysi vyhrozoval, tak mi jen ostre rekl, my mame na to cas, ale my se potrebujeme dostat na ucty, stim teda, ze chceme vratit penize, ktere nam byly nepravem ztrzeny, necekaly ani na 30denni dobu splatnsoti, pristi tyden nam tam maji dojit vyplaty, a budeme bez veskerych financnich prostredkuDekuji Jurickova

Dobrý den,

veškerou komunikaci v takovém případě veďte písemně, doklady o částkách sražených z vašich účtů uchovejte, abyste měli následně tyto skutečnosti (neoprávněných srážek) jak prokázat, pokud by celý proces navrácení peněz trval příliš dlouho, obraťte se se stížností na exekutorskou komoru.

Pokud máte usnesení o ukončení exekuce, obraťe se i na banku a tento dokument jí předložte, i ona by mohla iniciovat ukončení obstavení účtu.

Abyste nezůstali úplně bez peněz je možné použít ustanovení § 304b občanského soudního řádu.

§ 304b

(1) Zákazy uvedené v § 304 odst. 1 a 3 se nevztahují na peněžní prostředky do výše dvojnásobku životního minima jednotlivce podle zvláštního právního předpisu80c). Má-li u jednoho peněžního ústavu povinný více účtů, použije se věta první pouze u jednoho z těchto účtů.

(2) Peněžní prostředky podle odstavce 1 peněžní ústav vyplatí povinnému na jeho žádost nejvýše jednou. O tom musí být povinný při nařízení výkonu rozhodnutí poučen.

(3) Výplatu peněžních prostředků povinnému podle odstavce 1 oznámí peněžní ústav soudu, který nařídil výkon rozhodnutí.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Prave ze mi ani neodeslaly zadny dopis o ukonceni exekuce, kdyz sem tam v patek volala, tak mi rekl, mate tu dve exekuce, jednu ste ted zaplatila to Vam posleme ukoncovaci dopis, a kdyz sem se ptala co znamena jako ta druha, tak mi rekl, tu uz mate pres rok zaplacenou, tak nevim, co tam na mne zkousel, nepochopila jsem jen kam se obratit, abychom nebyly bez financnich prostredku. 35000, ktere nam ztrhly nepravem, nam opravdu chybi, a na vyplaty nemame sanci se taky dostat, nechceme si pujcovat, protoze to by byly zas jedny problemi na vic, protoze manzel ma na ucte necelych 70000kc, je zivnostnik, a potrebuje se dostat k uctu

Podle výše uvedeného § 304b občanského soudního řádu, se můžete obrátit na bankovní instituci, v níž máte účty, aby Vám vyplatila dvojnásobek životního minima cca 8.000 Kč.

Pokud bude Váš manžel například potřebovat vyplatit mzdy zaměstnancům vztahuje se na něj § 304a o. s. ř. (viz níže) - obdobný potup jako u § 304b o. s. ř.

Ideálně si s exekutorem domluvte osobní schůzku, a odvezte si od něj usnesení o zastavení exekuce, dohodněte si s ním vrácení neprávem ztržených peněz atd.

Upozorňuji na to, že vedle skutečně dlužné částky, se exekutor vyúčtuje i svoji odměnu, proto chtějte vidět i vyúčtování nákladů exekuce.
-------------------------------------------------

§ 304a

(1) Zákazy uvedené v § 304 odst. 1 a 3 neplatí, jde-li o peněžní prostředky, které jsou povinným určeny pro výplatu mezd (platů), náhrad mezd (platů) a dalších plnění, která nahrazují odměnu za práci, jeho zaměstnancům, splatných ve výplatním termínu nejblíže následujícím po dni, kdy bylo peněžnímu ústavu doručeno usnesení o nařízení výkonu rozhodnutí; mzdy (platy), náhrady mezd (platů) a plnění, která nahrazují odměnu za práci, splatné v dalších výplatních termínech již z pohledávky z účtu nelze do zániku výkonu rozhodnutí hradit.

(2) Peněžní prostředky uvedené v odstavci 1 peněžní ústav vyplatí povinnému, jestliže mu předloží své písemné prohlášení, v němž uvede účel platby, celkovou částku a jména zaměstnanců s uvedením výše mzdy (platu), náhrady mzdy (platů) nebo jiných plnění, která nahrazují odměnu za práci, jež jim mají být vyplaceny; podpis povinného na prohlášení musí být úředně ověřen.

(3) Výplatu peněžních prostředků povinnému peněžní ústav oznámí soudu. Povinný je povinen soudu vyplacení mezd (platů), náhrad mezd (platů) nebo jiných plnění, která nahrazují odměnu za práci, svým zaměstnancům vyúčtovat, jestliže mu to soud uloží.