Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.404

Vymáhání úroků z prodlení u majetkového vyrovnání po rozvodu manželství

1 odpověď

Dobrý den, exekučně vymáhám peněžní podíl na majetkovém vyrovnání po rozvodu. Je možné po zaplacení dluhu vymáhat samostatnou žalobou zákonné úroky z prodlení? Tím by se mi zaplatily výdaje spojené s vymáháním. Děkuji.

Dobrý den,

navrhuji obrátit se na exekutora a zjistit, jak zněl Váš návrh na zahájení exekuce na vymožení peněžitého podíluna majetkovém vyrovnání po rozvodu, zda jste žádala úrok z prodlení.

Případně dohledejte ve znění exekučního titulu (rozsudek, že Vám má být vyplacen určitý peněžitý podíl), zda Vám byly přiznány i úroky z prodlení. Pokud ano, a neobjevily by se pouze v exekuci, obraťte se pouze na exekutora s žádostí o rozšíření exekuce, ve smyslu tohoto soudního rozhodnutí.

Podávat novou žalobu pro zaplacení zákonných úroků z prodlení bych, pokud se úrok z prodlení v předcházejících soudních rozhodnutích vůbec neobjevil, spíše nedoporučovala, neboť zahájení soudníhoho řízení s sebou ponese další náklady, zejména zaplacení soudního poplatku.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?