Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.217

Otec dítěte posílá nižší výživné v době podaného odvolání matky - co dělat?

4 odpovědi

dobrý den, chtěla jsem se zeptat když mi manžel posílá snížené výživné i když jsem se odvolala proti rozsudku který ho snížil jestli může soud do vynesení rozsudku u krajského soudu vydat nějaké předběžné opatření aby platil původní výši Děkuji za odpověď

Dobrý den,

Váš manžel je až do doby pravomocného ukončení řízení (tzn. do právní moci rozhodnutí o odvolání) povinen platit výživné v původní výši.

Samozřejmě nezávisle na probíhajícím řízení o odvolání můžete podat předběžné opatření ve věci výživného. V této věci by bylo třeba obrátit se na opět na příslušný okresní soud.

Detailní stránka o výživném vizte zde:
ODKAZ.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Můžu dopis na soud sepsat sama nebo je potřeba to mít od právníka, pokud ne dá se někde najít vzor Děkuji

Sepsat si podání můžete sama, účast advokáta není v tomto případě obligatorní povinností.

Vzory naleznete zde: ODKAZ

Hledejte pod heslem předběžné opatření.

Jen na okraj podotýkám, že i když otec platí snížené výživné, vzniká mu dluh, který můžete vymáhat až 3 roky. Takže postup otce nic nemění na aktuální situaci.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Děkuji to je vše