Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.747

Exekuční srážky z výsluhového příspěvku

1 odpověď

Dobrý den,
14.1.2011 byl zaznamenán exekuční příkaz na srážky z dávky (jméno člověka) … k provedení exekuce na úhradu jiné peněžité pohledávky povinného ve výši 161 702 Kč s příslušenstvím. Tedy se od měsíce února 2011 budou provádět z dávky (jméno člověka) srážku ve výši 7.305 Kč měsíčně.

Dne 8. června 2011 se PŘIKAZUJE provádět srážku z VÝSLUHOVÉHO PŘÍSPĚVKU povinného (jméno člověka) na nepřednostní pohledávku ve výši jedné třetiny bez odečtení základní nezabavitelné částky. Tedy od července 2011 bude orgán sociálního zabezpečení Ministerstva vnitra srážet z dávky výsluhového příspěvku povinného (jméno člověka) ve výši 2 435 Kč měsíčně.

Dne 4. září 2014 VÝSLUHOVÝ PŘÍSPĚVEK NENÍ POSTIŽITELNÝM PŘÍJMEM. Tedy NELZE HO POSTIHNOUT VE VÝKONU ROZHODNUTÍ SRÁŽKAMI!

Dotaz zní: Je možné se domáhat vrácení částky 132 358Kč, když VÝSLUHOVÝ PŘÍSPĚVEK NENÍ postižitelným příjmem? Pokud ano, jakým způsobem?
Děkuji

Dotazy týkající se výkonu exekuce můžete kdykoliv uložit zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/home/dotazy-exekuce.html

Bude Vám odpovězeno zhruba do 3 dnů.