Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.074.660

Sexuální obtěžování od bratra, vydírání a vysmívání se - jak se bránit?

1 odpověď

Dobrý den,
bratr mě vydírá, vysmívá se mi a osahává mě. Vadí mi to. Je částečně duševně postižený.

Dobrý den,
pokud Váš bratr svým jednáním naplňuje některý znaky trestného činu, tzn. , intenzita jeho jednání dosahuje takové míry, že jsou tím naplněny znaky skutkové podstaty trestného činu vydírání, nebezpečného pronásledování (stalkingu) či jiného trestného činu, doporučuji Vám podat na bratra trestní oznámení. Skutečnost, že trpí nějakou duševní poruchou, pro projednání trestního oznámení nebude mít vliv. Přihlíží se k ní až při určování trestu.