Chtěla jsem se zeptat, od kolika let si může dítě vydělat peníze na brigádě. Mám 14letou dceru a ta by si chtěla vydělat peníze na počítač. Táňa

ODPOVĚĎ:
Standardně se na brigády hlásí děti, které dosáhly min. věku 15 let, kdy jsou částečně právně odpovědné za svoje jednání a mohou na základě občanského průkazu prokázat svojí totožnost a uzavřít např. dohodu o pracovní činnosti. Vzhledem  k tomu, že některé pracovní činnosti by mohly neprospívat jejímu vyvíjejícímu se organismu (jde o jakýsi  právně daný "ochranným nástrojům pro zdravý vývoj dítěte") si Vaše dcera pravděpodobně bude muset na legální brigádu ještě počkat do dovržšení patnáctého roku věku.