Jsem lékař, pracuji v nemocnici, pracuji i v noci a o víkendech. Zaměstnavatel nám dává rozpis služeb týden před začátkem měsíce nebo i na začátku měsíce. To mi vadí, protože si nemohu rozvrhnout efektivně měsíc a musím se službám přizpůsobovat. Je nějaká lhůta před začátkem měsíce, kdy zaměstnavatel musí oznámit zaměstnanci rozvrh práce? Jan.

ODPOVĚĎ:
V zákoníku práce je krátká zmínka, která tuto skutečnost upravuje: zaměstnavatel musí vypracovat písemný rozvrh týdenní pracovní doby a seznámit s ním zaměstnance nejpozději dva týdny předem.