Počet stránek ve webu: 41.368

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Co si počít s matkou sousedky, která mně a manžela verbálně napadá, lhostejno kde (ulice, prostory domu, obchod). Je to nesmírně obtěžující. Vše začalo, když jsme ji upozornili, že nemá manipulovat s ventily na topení a od toho okamžiku peklo. Na její výpady se snažíme nereagovat, ale víte, jak to je. Je-li ve vaší bezprostřední blízkosti, tak ji odpálkujeme ať pokračuje v cestě a snažíme se pokračovat.

Modelová situace, když s někým hovoříte vstoupí mezi a začne nám spílat. Uvažovala jsem o přivolání policie, ale to asi nic nevyřeší. Podat žádost na soud na zákaz přiblížení? Ptali jsme se jejího zetě a ten nám řekl, že to nemá v hlavě v pořádku. Asi je to prkotina, jen nepříjemná.   Děkuji za Váš čas a odpověď. S pozdravem Larisa.

 

ODPOVĚĎ:
V této situaci ideálně zavolat policii a řešit vše jako přestupek. Případně přichází v úvahu řešit situaci i soudně, a to před civilním soudem, kdybyste se domáhali, aby se zdržela takového jednání.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 69 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.