V lednu 2020 jsem byl odsouzen za úmyslný trestný čin k peněžitému trestu 21.000 Kč. O 3 měsíce později jsem dostal pokutu 2.500 Kč za překročení povolené rychlosti v obci o 20 km/h. Můj dotaz zní. Bude soud zohledňovat tuhle pokutu při rozhodování o výmazu z rejstříku trestu? Podotýkám, že peněžitý trest nebyl spáchán v oblasti dopravy. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
V rejstříku trestů se evidují tresty uložení za spáchání trestného činu, přestupky jsou evidovány zvlášť. Tj. pro výmaz z rejstříku trestů není rozhodné, zda Vám byla udělena pokuta za spáchání přestupku.