V roce 2018 jsem si vzal spotřebitelský úvěr od společnosti Proficredit Czech ve výši 78,000 Kč, s měsíční splátkou 6.604 Kč, později jsem z rodinných důvodů nemohl platit a tak mě byl po 65 dnech neplacení úvěr sesplatněn. Dohodl jsem se s Proficreditem, že budu nadále platit splátku ve výši 6.604 Kč, což také každý měsíc posílám, přesto 8.10.2020 roku můj úvěr žalovali a nyní mám předvolání k jednání na 9.2.2021 k Soudu Praha 9.

V příloze posílám. Podotýkám, že jsem již zaplatil 112.268 Kč a ještě chtějí 149.450 Kč, úrok se mě zdá nemravný. Chtěl bych vědět, zda-li se dá s tímto něco dělat, případně podat odpor. Děkuji a těším se na odpověď. René.

ODPOVĚĎ:
Určitě na zaslání žaloby reagujte a pošlete vyjádření k soudu v této věci. Zejména uveďte, že došlo k dohodě o pokračování ve splátkách a že v souladu s touto dohodou dluh plníte. Připojte také tuto dohodu (pokud byla sepsána písemně) či např. Emailovou komunikaci, ve které je toto uvedeno. Jestliže hradíte dluh v souladu s dohodou, není důvod pro podání žaloby.