Přítelkyně je od konce 8. měsíce na Úřadě práce. V první polovině prosince 2019 jí přišla nabídka na půjčku z banky, kterou vzala přes mobilní aplikaci. Ve středu 18.12.2019 má jít do banky s potvrzením o příjmech (zdůrazňuji, že je v evidenci uchazečů o zaměstnání ÚP ČR) a dvěma doklady totožnosti.

Je možnost se nějak slušně domluvit s bankou, nebo to je bráno automaticky jako podvod? Vůbec nic takového bychom nechtěli. Děkuji. Simon.

ODPOVĚĎ:
Aby zde hrozil trestní postih, muselo by dojít k „mystifikaci“ banky, a to zejména uvedením nepravdivých či hrubě zkreslených údajů či zamlčením podstatných údajů. Pokud by např. při sjednání půjčky byly použity doklady schopné vyvolat omyl u banky ohledně finanční situace klienta, bylo by možné, že se celou záležitostí bude zabývat policie.