Má družka si zažádala o úvěr u jedné úvěrové firmy. Dne 2.11.2009 složila vklad a od té doby nedostala ani korunu. Na internetu jsem zjistil že tato firma je zařazena mezi podvodníky, napálených lidí je mnoho. Michal

ODPOVĚĎ:
Firmu doporučeným dopisem vyzvěte k vrácení vkladu do 30 dní a oznamte, že v případě, že tak neudělá, podáte trestní oznámení a následně žalobu k soudu.

Pokud firma nebude do měsíce reagovat, podejte trestní oznámení na neznámého pachatele pro podvod.

Je možné, že se firma poleká a částku vám vrátí. Pokud ani to nebude mít efekt, vyčkejte výsledku šetření a po vyrozumění policí podejte následně žalobu pro bezdůvodné obohacení.

Výše vloženého vkladu není podstatná a nemusí dosáhnout 5000 Kč. Žalovat můžete firmu o jakoukoliv částku – třeba i 1 Kč. Pokud najdete i další podvedené, podejte hromadnou žalobu, má to své výhody.