Půjčil jsem klíče od auta kamarádovi bez řidičského oprávnění v podnapilém stavu. Jeli jsme spolu a měli jsme nehodu, přičemž nevznikla škoda třetí osobě, pouze na mém vozidle. Při dechové zkoušce jsme nadýchali přes 1 promile, ale byli jsme odvezeni na krev, kde to spadlo řidiči pod 1 promile. Údajně by se mělo jednat o přestupek. Chci se zeptat jaký postih může hrozit mě? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
V tomto případě Vám hrozí postih za přestupek (jak uvádíte), konkrétně Vám hrozí uložení pokuty. Odebrání řidičského oprávnění Vám nehrozí.