1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V 04/2015 jsem byl přistižen při krádeži a na místě zaplatil pokutu 500 Kč. Chtěl bych se zeptat, jak je to s evidencí a výmazem tohoto přestupku, který se stal před spuštěním centrální evidence přestupků a zda a event. jak si mohu ověřit zda jsem někde s tímto přestupkem evidován. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Do evidence přestupků se zapisují přestupky proti majetku (krádež), nicméně pouze ty, které byly spáchány po vzniku této evidence (tj. 1.10.2016). Nedochází ke zpětným zápisům, přestupek spáchaný v roce 2014 tak evidovaný nebude.