Prosím Vás o vysvětlení formulace ve vyhlášce Obecního úřadu (myslím že formulace je stejná i v zákoně o místních poplatcích 565/1990):
Za pobyt v podnikové chatě se odvádějí polatky obecnímu úřadu:
a)poplatek za lázeňský nebo rekreační pobyt,
b)místní poplatek z ubytovací kapacity.
V části b) je pak věta: "Sazba poplatku činí za každé využité lůžko a den 4,- Kč." Nevím, mám-li tento poplatek vybírat, když rekreanti jedou ráno na chatu a večer domů (nespí tam). Děkuji za odpověď. Dana

ODPOVĚĎ:
Podle zákona o místních poplatcích činí sazba poplatku za lázeňský nebo rekreační pobyt až 15,-Kč za osobu a za každý i započatý den pobytu, není-li tento dnem příchodu. Zákon má v každém případě přednost před vyhláškou obce. Pokud jsou tedy na podnikové chatě rekreanti pouze 1 den, tento poplatek neplatí.
Domnívám se, že i když jsou na chatě dva dny po sobě jdoucí aniž by přespali, považuje se následující den ze den příchodu, a tudíž se na ně tento poplatek nevztahuje.