1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Jaké je možné dostat tresty za přestupek? Musí to být vždy jen pokuta? Leona

ODPOVĚĎ:
Ne, nemusí. Záleží na okolnostech.
Obecně známe za přestupky 4 druhy trestů a to napomenutí, pokuta, zákazt činnosti a propadnutí věci.

Nejtypičtější je ukládání peněžitých pokut. Výše pokuty je zpravidla upravena pro každý přestupek samostatně a konkrétní výši stanoví správní orgán na základě posouzení konkrétních okolností spáchání přestupku.