Stál jsem před jedním obchodním domem, kde je obrovské množství parkovacích míst pro invalidy, na jednom z nich. Domníval jsem se, že to nebude nikdo řešit, protože bylo kolem mě dalších 10 volných míst. Když jsem přišel k automobilu, došel ke mě strážník a dal mi na místě pokutu 2000 Kč a říkal, že můžu být rád, že to není víc. Rád bych se zeptal, jaká je maximální pokuta za tento přestupek.

ODPOVĚĎ:
Maximální bloková pokuta za parkování na vyhrazeném místě pro invalidy osobou, která nemá oprávnění stát vozidlem na tomto místě,  je ve výši 5000 Kč.