Má obecní úřad, který nám poslal písemnou odpověď na naši žádost o informaci dle zákona 106, povinnost tuto odpověď (včetně našich otázek) zveřejnit i na svých webových stránkách?

ODPOVĚĎ:
Zákon k tomuto uvádí:
Do 15 dnů od poskytnutí informací na žádost povinný subjekt tyto informace zveřejní způsobem umožňujícím dálkový přístup.
V případě, že dostane povinný subjekt žádost o poskytnutí informace, je povinen na tuto žádost adekvátně reagovat a následně takovou žádost (respektive dotazy) včetně odpovědi zveřejnit na internetu.