Počet stránek ve webu: 39.116

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Je povinná obec zajistit přístup k nemovitostem - rodinným domům v obci i pro vjezd nákladních vozidel - pro možný zásah hasičů, pro dopravní obsluhu - dovezení uhlí, dřeva, stavebního materiálu, odvoz odpadků, stěhování atd.? Jde nám o to, že v naší obci je přístupová cesta před domem ve vlastnictví obce přes můstek nad potokem, který je v havarijním stavu a obec ho má nyní opravovat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Potřeboval bych získat informace o mých právech při zasedání zastupitelstva obce. Jde o územní samosprávu v obci.
Obec neoznamuje, své záměry rušit účelové pozemní komikace v jejím vlastnictví, pouze záměry o tomto prodeji a jeho následné schválení na zasedání obecního zastupitelstva. Má na takový postup právo?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Potřeboval bych získat informace o mých právech při zasedání zastupitelstva obce. Jde o územní samosprávu v obci.
Obec neoznamuje, své záměry rušit účelové pozemní komikace v jejím vlastnictví, pouze záměry o tomto prodeji a jeho následné schválení na zasedání obecního zastupitelstva. Má na takový postup právo?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Prosím o radu, která se týká výkladu Zákona o obcích. Chci zjistit, zda je v případě vydávání obecního zpravodaje starosta zodpovědný za veškeré informace v něm uveřejněné, nebo pouze za informování veřejnosti o činnosti obce (která vyplývá ze Zákona o obcích Díl 4 § 103 (4e). Chtěli jsme založit redakční radu a "osvěžit" zpravodaj (rozhovory, kulturní akce), starostka chce mít ale zřejmě všechny informace ve zpravodaji pod kontrolou a argumentuje výše zmíněným zákonem. Redakční radu odmítá a chce být při tvorbě zpravodaje. Děkuji, Beáta

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Prosím o radu, která se týká výkladu Zákona o obcích. Chci zjistit, zda je v případě vydávání obecního zpravodaje starosta zodpovědný za veškeré informace v něm uveřejněné, nebo pouze za informování veřejnosti o činnosti obce (která vyplývá ze Zákona o obcích Díl 4 § 103 (4e). Chtěli jsme založit redakční radu a "osvěžit" zpravodaj (rozhovory, kulturní akce), starostka chce mít ale zřejmě všechny informace ve zpravodaji pod kontrolou a argumentuje výše zmíněným zákonem. Redakční radu odmítá a chce být při tvorbě zpravodaje. Děkuji, Beáta

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Minulý měsíc byla příjezdová komunikace k naší chatě, kterou částečně i pronajímáme, velmi poničena průtrží mračen. Obec na dotaz kdy cestu spraví odpověděla, že nemá na opravu peníze. Mohu požadovat spravení cesty i soudně? Cesta je v současnosti schůdná jen s obtížemi a je velmi nebezpečná. Moje děti již na ní několikrát spadli a drobně se zranili. Děkuji, Josef

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Chtěla bych se zeptat jestli mám nějakou možnost zrušení věcného břemena pro mého otce. Daroval mi i s matkou dům, matka zemřela a otec žije se mnou a s mým přítelem v tomto domě. Otec nám dělá naschvály, mě psychicky týrá a dokonce nám přestal přispívat na inkaso. Vyhrožuje nám. Nevíme si rady, jak tuto situaci řešit. Děkuji za radu, Marie

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Jsem majitel bytu v domě s šesti bytovými jednotkami. 5 bytových jednotek je již v osobním vlastnictví, jedna jednotka patří městu. Jedna nájemnice (majitelem bytu je město) je důchodkyně, velmi primitivní osoba a alkoholička. Ve svém bytě i na chodbě neustále sprostě křičí a to i po 22 hodině, občasně se povaluje opilá na chodbě. Je to velmi nepříjemné, děti se jí bojí, ve vchodě je zápach atd. Jaký je správný pustup k vyřešení věci? Kdo je kompentní a hlavně povinnen problém řešit (městská policie, odbor majteku města)? Předběžně jsem se ptal na magistrátu, ale dočkal jsem se od úředníků pouze odpovědi "no a co s ní máme dělat, co si na ní vezmeme?" Může tuto situaci majitel bytu (město) neřešit? Obávám se, že pouhá domluva nebo pokuta se mine účinkem. Děkuji za odpověď, Vojta

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Byli jsme se rekreovat, tábořili jsme a stanovali na soukromé louce se souhlasem jejího vlastníka. Dostali jsme ale pokutu od obce s tím, že tato vydala jsme v rekreační oblasti obecně závaznou vyhlášku nazvanou "Rekreační řád." V té mj. zakázali tábařit a stanovat jinde než na obecních veřejných tábořištích k tomu účelu zřízených a vybavených.
Pokuty jsme neuhradili a dopisem jsme obci oznámili, že její vyhlášku nerespektujeme, protože nepřípustným způsobem omezuje svobodu pohybu a pobytu, zaručenou Listinou základních práv a svobod. Kdo má tedy pravdu? My jako rekreanti nebo obec? Jak máme dále postupovat?