Žiji s přítelem, který se v únoru 2020 rozvedl a majetek měli s manželkou předem rozdělený s úředně ověřenými podpisy. Vzhledem k nepříznivé situaci mu manželka odnesla i věci, které měly zůstat v bytě majitele (to je přítel). Teď by chtěl přítel odhlásit, teď už bývalou manželku z trvalého bydliště, ale ona mu vyhrožuje, že přijde s policií a vezme si ještě další věci.

Má ona na to nějaké právo nebo spíš policie? Když rozvod proběhl bez komplikací. A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli vůbec přítel může sám ji odhlásit z trvalého pobytu. Děkuji za odpověď. Přeji pěkný den. S pozdravem Sandra.

ODPOVĚĎ:
Důležité je, co mají sepsáno v dohodě o vypořádání majetku. Za situace, kdy jsou rozvedení, již nemá Váš přítel povinnost bývalou manželku do bytu pouštět, může vyměnit zámek a může ji odhlásit z trvalého bydliště. Policie tuto situaci řešit nebude, ta asistuje pouze v případě, že by měl být spáchán trestný čin. Bývalé manželce ve vstupu do bytu, který není její, Policie nijak nepomůže, nemusíte se obávat.