1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Pracuji jako mistr na lisovně. Nyní byla postavena nová hala, kde se přestěhovaly lisy, ale kolaudace má proběhnout 07/2019. Je na mne tlačeno abych zahájil výrobu na nezkolaudované stavbě. Za jakých podmínek můžu zahájit výrobu na nezkolaudované hale? Můžu vůbec? Pokud mne donutí vyrábět jsem vinný v případě nějaké nehody já nebo ten co mě dal příkaz? Děkuji, Ilja

ODPOVĚĎ:
Pokud stavba vyžaduje kolaudační souhlas nebo kolaudační rozhodnutí, je možné stavbu předčasně užívat pouze za podmínek stanovených § 123 stavebního zákona. Užívání bez kolaudace je přestupkem, ze který může být uložena pokuta až do výše 1 000 000 Kč.
Pokud jako mistr zahájíte výrobu v budově, o níž víte, že není zkolaudována, v případě nehody nebo způsobení škody můžete být uveden jako spoluodpovědná osoba.