Co mám dělat, když nesouhlasím s rozhodnutím ČSSZ o nepřiznání invalidního důchodu? Kam se můžu odvolat? Pavel

ODPOVĚĎ:

Můžete do 30 dnů od doručení rozhodnutí podat námitky, o kterých rozhodne opět ČSSZ. Nesouhlasíte-li s rozhodnutím ani pak, můžete požádat o soudní přezkum. Žalobu podejte do dvou měsíců od doručení rozhodnutí o námitkách. Podání směřujte na krajský soud podle místa bydliště. Soudní řízení je osvobozené od poplatků.