Počet stránek ve webu: 40.205

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

4.11.2017 jsem byla s několika dalšími lidmi svědkem autonehody, při které došlo ke zranění a škodě pouze řidiče, který dané auto řídil. Policii jsem na místě podala svědectví, a posléze i na stanici s tím, že mi bylo oznámeno, že ten stejný řidič (občan Německa) již v ČR boural a poškodil světelné semafory.

V červenci 2019 mi přišlo předvolání k soudu na 24.8.2019, ze kterého jsem se z důvodu dovolené omluvila a bylo mi omluvení potvrzeno s tím, že ale musím počítat s krátkodobým předvoláním k termínu pokračování řízení dne 4.9.2019. Vzhledem k tomu, že se soudní řízení koná v Německu, znamená to pro mě značné problémy ohledně cestování, zaměstnání, a také v osobních záležitostech. Lze se prosím po právní stránce těmto předvoláním vyhnout? Děkuji Čermáková.

 

ODPOVĚĎ:
Německé justiční orgány Vás nemohou předvést před soud, pokud se nedostavíte a nalézáte se na území ČR. Německé orgány totiž nemohou vykonávat svou pravomoc na území ČR.
Váš výslech by bylo možné teoreticky provést i prostřednictvím videokonference, kdy byste byla u soudu v ČR a výslech by probíhal na dálku.