Počet stránek ve webu: 41.232

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

04/2019 jsem podal návrh na sporný rozvod manželství spolu s návrhem na uspořádání péče o děti pro dobu po rozvodu manželství. S manželkou nežiji ve společné domácnosti 2015-2019. Ona ovšem s rozvodem z mně neznámých důvodů nesouhlasí. Soud nařídil jednání na 05/2019, z tohoto jednání jsem se omluvil z důvodu zahraniční pracovní cesty, byl určen tedy nový termín jednání na 7/2019.

Mezitím jsme se s manželkou sešli u mediátora a sepsali dohodu, kterou mediátor doručil soudu. Jednání 7/2019 se ale manželka nezúčastnila, omluvila se těsně před zahájením jednání. Za 2 dny mi bylo doručeno usnesení soudu o zastavení jednání, které bylo provedeno na základě "zpětvzetí návrhu otce" - o tomto zpětvzetí ale bohužel nic nevím, znamená to tedy, že manželka sepsala toto zpětvzetí mým jménem a doručila soudu. Jaké kroky mohu v této situaci učinit, aby naše manželství bylo co nejdříve rozvedeno? Děkuji za informaci.  

 

ODPOVĚĎ:

Pokud možno co nejdříve zajděte na soud a podívejte se do spisu vedeného v této věci. Toto zpětvzetí tam musí být založeno, můžete se tak podívat na obsah zpětvzetí a jeho podpis. Vaše manželka není oprávněna za Vás podat zpětvzetí žaloby. Současně je vhodné na soud napsat, že jste žádné zpětvzetí nepodal a že se jedná o podvrh a trváte na podaném návrhu.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 69 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.