Byl spáchán trestní čin, čímž pochopitelně proběhlo od soudu ochranné opatření na nemovitost a účty. Na nemovitosti již byla vystavena insolvence. U soudu bylo konstatováno, že je první na uplatnění pohledávky firma, která má zástavní právo. Ve věci trestného činu bylo již rozhodnuto v měsíci 11/2017, rozsudek byl doručen v měsíci 01/2018.

Nyní čeká insolvenční správce na pokyn od policie a ta čeká na soud, kdy proběhne opravné ochranné opatření. Musí někdo podat žádost? 7.2.2018 jsem emailem podávala žádost o informaci přes podatelnu soudu. Bohužel nikdo mi neodpovídá. Děkuji, Eva

ODPOVĚĎ:
Soud je povinen jednat z moci úřední, tzn. postupovat samostatně bez podnětu. Nicméně pokud máte postavení účastníka, můžete nahlédnout do spisu vedeného v této věci a zjistit, jaký je současný stav věci. Můžete tak zjistit, jestli nedochází ke zbytečným průtahům.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Oprava a zrušení ochranného opatření po spáchání trestného činu
  • Kdo provede opravu (zrušení) ochranných opatření?