Počet stránek ve webu: 48466

    1 1 1 1 1
    Hodnocení 5.00 (1 hlas)
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Potřebuji pomoci ve věci: majetek vydán v restituci - pozemkový fond nedbal na smlouvu pro oprávněné osoby - vydal nemovitosti proti dikci smlouvy - smlouva svatební z roku 1947 podle obecného zák. občanského - oprávnění se museli odvolat ke Kraj. soudu - ten vydání Pozemkového úřadu potvrdil - cituji ze zdůvodnění: "bude záležet na dědicích po zůstavitelce podle rodinných tradic aby řešili v dědictví". Bohužel do dnešních dnů notář neprojednal svatební smlouvu - odmítá se jí zabývat, nezdůvodní, odvolací soudy potvrzují jeho rozhodnutí - nezbylo než dát žalobu pro zmatečnost: Dle judikatury Ústavního soudu má restituční předpis zák. o půdě č. 229/91 Sb. přednost před obecným předpisem (dědictvím) - v žalobách pro zmatečnost se už jednalo (bylo rozděleno na 2 části?) před okresním soudem a krajským soudem - vše zamítnuto - současný stav: došlo k odvolání a má proběhnout odvolání před krajským soudem a Vrchním soudem v Praze??? Dne 11.11.2024 bylo usnesením ROZHODNUTO - pozor, jednalo se opět o odvolání proti notáři, který jednal i přes omluvu v naší nepřítomnosti - odvolání bylo opět zamítnuto (pozn. zjištěno v kanceláři OS - sděleno pouze datum a výrok - OS má v el. podobě) !!!!! Toto Usnesení bylo vypraveno KS k OS a tento soud ho odeslal notáři 11.12.2024!!! Do dnešních dnů notář toto Usnesení nám neposlal - tedy nevlastníme ho a nemůžeme se -pokud je zamítavé a opět neobjasněné - odvolat!!!
    Pozor- do DS jsem obdržel předvolání k notáři na den 29.4.2025 na pokračování v jednání po zemřelé mamince. Otázky: jak se bránit: 1. Nejprve omluva na jednání aby nepokračovalo - řeší se zmatečnost a nedostal jsem možnost se vyjádřit neobdrženému Usnesení? 2. Jak řešit situaci v odvolacím řízení před KS a Vrch. soudem - ve zmatečnostním řízení? Vpředu uvedeno - restituce přednost před obecným zákonem
    Pozemkový úřad - též judikáty ÚS - komu vydat - PÚ neřešil posouzení - nechtěl-cituji: "ať si to vyřešíte v dědictví a v dědictví se smlouva platná - vše opřeno o judikáty do roku 1950 - Roučka, Sedláček, dále o změny zápisu do POz. knih - intabulace zrušena, viz judikáty a nová o.z. dědictví převzato z o.z.o.. Od té doby pouze dokazujeme a předkládáme - SOUDY - tragédie - vychází z prvotního Rozsudku odvolacího Kraj. soudu proti "nezákonnému vydání" nemovitosti více osobám ( kteří požádali ??? podvod a zpochybnění smlouvy oprávněných mých rodičů) - který smlouvu neřešil, vysvětlil po svém, dokazování a výslechy svědků nepřipustil!!!!! Vše tedy je odvozeno od Rozsudku Kraj. soudu - žádný soudce stejného soudu v HK nejedná nezávisle, nerespektuje judikaturu, schvaluje postup soudního komisaře a brání tím oprávněným osobám (rodiče a nyní již postupníci syna dcera) dosáhnout spravedlivého řešení!!!!!!! Douškou veš věci je i skutečnost, že v rámci zák. o půdě byly vydány i náhrady za živý a mrtvý majetek, zásoby, osiva atd. - aniž by na hospodářství pracovali - jedná se o bezdůvodné obohacen!!!!!! Prosím, můžete mi pomoci - jsem ochoten se i domluvit finančně. Věc spěchá. Děkuji za pochopení. Děkuji za zpětnou reakci. S pozdravem Václav Jírů.

    Odpověď:

    Jestli jsem pochopila správně, v tuto chvíli dosud není rozhodnuto o Vaší žalobě pro zmatečnost proti rozhodnutí soudu v restituční věci. Žaloba pro zmatečnost je mimořádný opravný prostředek, tudíž napadené rozhodnutí je tak v tuto chvíli pravomocné a vykonatelné. Ustanovení § 235c zákona č. 99/1963 Sb., občanského soudního řádu, nicméně připouští možnost odkladu vykonatelnosti napadeného rozhodnutí, tento může soud nařídit, je-li pravděpodobné, že bude žalobě vyhověno.

    Pokud uvádíte, že jste dosud neobdržel usnesení krajského soudu o Vašem odvolání, můžete o jeho zaslání požádat příslušný okresní soud, případně samotného notáře. Nicméně, proti rozhodnutí soudu druhého stupně již odvolání není přípustné, možné je podat pouze mimořádné opravné prostředky jako dovolání a žalobu pro zmatečnost či žalobu na obnovu řízení, a to jen v případě, že tyto opravné prostředky zákon proti danému rozhodnutí připouští.

    Současně uvádím, že máte taktéž právo podat ústavní stížnost k Ústavnímu soudu, pokud máte za to, že byla porušena Vaše základní práva, a to do 60 dnů ode dne právní moc rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje.

    Vzhledem ke složitosti celého případu Vám doporučuji se obrátit na advokáta, jejich seznam najdete na stránkách České advokátní komory www.cak.cz. Mám za to, že pro posouzení celé záležitosti je nezbytné nastudovat více podkladů, a to včetně všech souvisejících soudních spisů.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování