1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Před několika lety (nyní 9/2022) jsem měla soud s bývalým přítelem o péči o dítě, dostala jsem výlučnou péči s nařízeným soudním dohledem OSPOD, kvůli nějakým mým zdravotním problémům. OSPOD tedy chodil na kontroly, můj zdravotní stav je již několik let stabilizovaný, chodím pouze na kontroly. Momentálně OSPOD řekl, že u mě nikdy nenašli problém a dostala jsem papíry na zrušení soudního dohledu, které mám vyplnit a odnést na podatelnu a pak má proběhnout řízení o zrušení.

Chci se zeptat, jestli pak soud bude chtít nějaké zprávy z nemocnic a doktorů nebo jim stačí vyjádření OSPOD, který mě tedy hlídal a otce dítěte? Případně, jestli je to klasické stání, kde se budu muset obhajovat apod. Nebo se to tam jen odklepne a to je vše. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
To, zda bude soud vyžadovat lékařské zprávy od Vašich ošetřujících lékařů nebo se spokojí s vyjádřením OSPOD a obou rodičů, bude záležet na posouzení soudce, který bude o zrušení dohledu rozhodovat. Raději ale počítejte s tím, že bude zapotřebí lékařské zprávy doložit. Stejně tak počítejte s tím, že může být nařízeno soudní jednání, na kterém bude nutná Vaše osobní přítomnost - soud může chtít slyšet Vaše vyjádření a klást Vám doplňující otázky. Jestliže ale OSPOD doporučí, aby dohled byl zrušen, pak nevidím důvod, proč by soud vydal opačné rozhodnutí.