Dlužil jsem jedné společnosti peníze, náhodou jsem zjistil, že byl společností podán návrh na žalobu. Částku jsem zaplatil a společnost nechce žalobu stáhnout zpět, dokud nezaplatím ještě tzv. příslušenství (advokát, soudní poplatek, atd.). Od soudu mi ještě nic nepřišlo (platební rozkaz). Mám společnosti zaplatit i to příslušenství? Děkuji moc za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Pokud jste dluh uhradil až po podání žaloby, měl byste uhradit i příslušenství, neboť soud v okamžiku, kdy jste uhradil jistinu, řízení zastaví a uloží žalovanému povinnost nahradit úroky i náklady řízení.