Jsem v pracovní neschopnosti a pobírám nemocenskou od OSSZ. Součastně mě vyplácí postupně zaměstnavatel prémie a odměny za rok 2018. Nebudu mít nějaký problém s OSSZ? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Nemocenské dávky Vám nahrazují příjem z výdělečné činnosti, o který během pracovní neschopnosti přicházíte. Během pracovní neschopnosti tedy nesmíte vykonávat tu výdělečnou činnost, ze které Vám nemocenské dávky náleží. To ale neznamená, že nesmíte vykonávat žádnou výdělečnou činnost. Stejně tak můžete během pracovní neschopnosti pobírat takové příjmy, na které máte nárok bez ohledu na to, zda nyní pracujete nebo ne. To znamená, že prémie a odměny za loňský rok můžete klidně pobírat, aniž byste se dostal do problémů s OSSZ.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vliv prémií a mimořádné odměny na výši nemocenské, nemocenských dávek