2006 jsem dostal 2 roky podmínku za pojistný podvod. Aktuálně již v rejstříku nic zapsáno nemám. Dokonce vlastním od roku 2016 zbrojní průkaz. A protože s manželkou chceme na dovolenou do Hondurasu, musíme přes USA.

V žádosti ESTA je však otázka: "Byli jste nekdy zatčeni či usvedčeni z trestného činu, který měl za následek závažné škody na majetku nebo vážnou újmu jiné osobě nebo státnímu orgánu? "  Musím tedy přiznat že ano, nebo to již nemusím uvádět, děkuji.

ODPOVĚĎ:
Tuto otázku doporučuji konzultovat přímo s americkým velvyslanectvím, protože náš výklad práva nemusí být totožný jako výklad práva USA. Při vyplňování dotazníku tak je třeba respektovat požadavky tvůrců dotazníku.