1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

Nabízíme krátkodobý pronájem chaty zkolaudované k osobní (individuální) rekreaci. Můžu takto zkolaudovaný objekt pronajímat? Živnostenský úřad po mně požaduje otevření živnosti ubytovací služby, i když toto není můj hlavní příjem a zároveň chatu chce definovat jako provozovnu, tudíž označení provozovny a kolaudační rozhodnutí o tom, že objekt může být využíván ke krátkodobému pronájmu.

Stavební úřad mi řekl, že nemají problém s pronajímáním z jejich strany. Děkuji Petr.

ODPOVĚĎ:
Skutečnost, že to nebude Váš hlavní příjem, není rozhodná, jelikož i tak naplňujete znaky podnikání, je proto potřeba postupovat dle požadavku živnostenského úřadu.
Takto zkolaudovaný objekt je možné pronajímat.