Rád bych se Vás zeptal, zda je nutné podat žádost na stavební úřad o prodloužení data dokončení stavby na základě ohlášení (společného souhlasu) pokud jsem stavbu nedokončil do 2 let od rozhodnutí SÚ o společném souhlasu. Stavební práce byly zahájeny. Děkuji za Vaši odpověď. Leoš

ODPOVĚĎ:
Obecně platí: Společné povolení platí 2 roky ode dne nabytí právní moci, nestanoví-li stavební úřad v odůvodněných případech lhůtu delší, nejdéle však 5 let. Dobu platnosti společného povolení může stavební úřad prodloužit na odůvodněnou žádost stavebníka podanou před jejím uplynutím. Podáním žádosti se staví běh lhůty platnosti společného povolení.
Můžete se tak obrátit na stavební úřad s písemnou žádostí o prodloužení lhůty pro dokončení stavby.