Mám dotaz ohledně odhadu nemovitosti. 2018 mi zemřel manžel a neměl vyřešený majek se svou bývalou ženou. Jde o polovinu domu, kterou odkupovali od babičky manžela. Já jí teď musím vyplatit z 1/4 domu a ona chce vysokou částku. Nechala jsem si udělat odhad, se kterým ona nesouhlasila a nechala si udělat svůj.

Znalec odhadl nemovitost na neúměrnou částku. V odhadu ale napsal nepřesnosti. Jako že jsme vyměnili okna a dveře. To není pravda. Prosím o pomoc jak se mohu proti tomuto bránit. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Pokud se Vám zdá částka jako neúměrná a druhá strana není ochotna přistoupit na kompromis, nezbude Vám, než se obrátit na soud s žalobou o vypořádání podílového spoluvlastnictví. V rámci soudního řízení bude vypracován znalecký posudek, který by měl být objektivní, a podle kterého bude i soud o částce vypořádání rozhodovat.