Syn z prvního manželství dostudoval, je nyní na úřadě práce a chce, abych na něj nadále platil výživné. Má na to nárok? Aleš

ODPOVĚĎ:
Vzhledem k tomu, že je již schopen se sám uživit a že dostává finanční příspěvky od státu v nezaměstnanosti, povinnost placení výživného by Vám za normálních okolností měla skončit.

Pokud se domníváte, že již opravdu Váš syn nemá nárok na výživné a on na tom přesto trvá, nechte rozhodnout soud tím, že podáte návrh na zrušení výživného.

Dovoluji si Vás odkázat na náš velký článek o výživném, ve kterém se detailněji touto problematikou zabýváme a kde je věc vysvětlena jednoduše a přehledně.