Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám 2 děti (4 a 7 let) ve výlučné péči. Styk otce s dětmi není určen soudně, ale dohodou. Problém je, že otec dohody mezi námi neuznává. Po doporučení OSPOD si při předávání dětí podepisujeme den a časový interval, kdy si děti předáváme. On tyto časy však neustále přepisuje (a tedy nedodržuje). Mám právo mu děti nevydat, pokud dohodu nepodepíše, nebo na místě opět přeškrtá? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Jestliže otec dětí Vaši vzájemnou dohodu ohledně styku s dětmi nedodržuje, doporučuji na tuto situaci (klidně i opakovaně) upozorňovat OSPOD. Pracovníci OSPOD mohou s otcem promluvit a pokusit se zjednat nápravu. Pokud tento postup nebude účinný, můžete Vy sama upozornit otce na to, že buď bude dodržovat časy, na kterých se dohodnete, nebo podáte k soudu návrh na určení styku s dětmi. Jakmile styk s dětmi určí soud, bude mít otec právo stýkat se s dětmi v čase, který soud určí, ale nebudete mít povinnost předat mu děti v jiný čas. Pokud tedy dohoda s otcem nebude možná, doporučuji podat k okresnímu soudu v místě bydliště dětí návrh na určení styku dětí s otcem.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.