Chci se zeptat jestli lze a pokud ano, tak jakou formou přehodnotit vypořádání SJM. Jedná se o pohledávky, které využil manžel výhradně pro své osobní využití, bez jakéhokoliv vědomí manželky. Já jsem chtěla rychlý rozvod, abych předešla ještě většímu zadlužení ze strany manžela.
Tak jsem ve vypořádání uvedla, že všechny účty budu splácet já a až bude manžel schopen, tak to bude splácet on a se mnou vyrovná vynaložené prostředky, které jsem na tyto účty poskytla. Rozvedli jsme se v prosinci 2010. Jana

ODPOVĚĎ:
Pokud jste uzavřeli dohodu o vypořádání společného jmění manželů, pak ji nelze jen tak měnit. Pouze se souhlasem Vašeho bývalého manžela. Až Váš bývalý manžel bude schopen závazky vůči Vám plnit, a neučiní tak dobrovolně, můžete na něj podat žalobu na uhrazení dané částky.