Příspěvek na bydlení. Mám nárok od 1.1.2018, aby se mi započítala částka 1.649 Kč za pevná paliva podle § 25 odst. 1 písm. c) zákona č. 117/1995 Sb. a nařízení vlády ze dne 29.11.2017. Po celý rok 2017 jsem pobírala příspěvek na bydlení, kde mi byla v nákladech započtená částka za pevná paliva (dle počtu osob v bytě).

V příspěvku na leden 2018 mi už částka na pevná paliva nebyla započítaná. Náklady za 4. čtvrtletí (doklad o koupi paliva nemám, nakupuji 1x – 2x ročně na celý rok). Jakým nařízením vlády bylo změněno nařízení vlády ze dne 29.11. 2017 - kde je tabulka výše částek, které se započítávají za pevná paliva od 1.1.2018 - do 31.12.2018. Děkuji, Ludmila.

ODPOVĚĎ:
Náklady na bydlení pro určení výše příspěvku na bydlení upravuje Vámi zmiňovaný § 25, odst. 1, písm. c) zákona o státní sociální podpoře. Dle tohoto paragrafu se náklady za pevná paliva započítávají částkami za kalendářní měsíc a tyto částky jsou rozepsány v tabulce, která je součástí tohoto ustanovení. Dle této tabulky jsou náklady za pevná paliva započítávány ve výši 746 Kč pro jednu osobu, 1020 Kč pro dvě osoby, 1335 Kč pro tři osoby a 1649 Kč pro čtyři a více osob. Stejné částky jsou uvedeny i v nařízení vlády ze dne 29. listopadu 2017, oba tyto právní předpisy jsou tudíž v souladu.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Příspěvek na dřevo, uhlí, pevná paliva 2018 - informace