Sociální podpora, dávka, příspěvek; důchody
- Základní údaje
- Uložil(a): MUDr. Zbyněk Mlčoch (admin)
- Kategorie: Sociální podpora, dávky, důchody, příspěvky, kindergeld
- Zobrazení: 3858
Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
Letos jsem ukončila studium, rodiče mě vyhodili z bytu a chtějí abych si odhlásila trvalé bydliště, že ke mě nemají žádné vyživovací povinnosti. Ale já jsem vedená na ÚP a nemám nárok na žádnou podporu. S rodiči dobře nevycházím, proto přespávám kde se dá. Dnes jsem byla na Městském úřadě a řekli mi, že mě od rodičů odhlásit nemůžou a podporu také nedostanu. Jedině pokud si nahlásím trvalé bydliště u kamarádů, po 2-3 bych měla nárok na hlasit se na Městský úřad. Chtěla jsem se zeptat zda je tedy možné mít narok na finančí pomoc? Děkuji, Majka
- Základní údaje
- Uložil(a): MUDr. Zbyněk Mlčoch (admin)
- Kategorie: Sociální podpora, dávky, důchody, příspěvky, kindergeld
- Zobrazení: 9121
Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
Syn pracoval legálně 6 roků v Austrálii. Bude mu tato doba také započtena do odpracované doby při vyměření důchodu? V tomto období neplatil zdravotní, sociální ani důchodové pojištění. Děkuji, Jiřina
- Základní údaje
- Uložil(a): MUDr. Zbyněk Mlčoch (admin)
- Kategorie: Sociální podpora, dávky, důchody, příspěvky, kindergeld
- Zobrazení: 4456
Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
Syn pracoval legálně 6 roků v Austrálii. Bude mu tato doba také započtena do odpracované doby při vyměření důchodu? V tomto období neplatil zdravotní, sociální ani důchodové pojištění. Děkuji, Jiřina
- Základní údaje
- Uložil(a): MUDr. Zbyněk Mlčoch (admin)
- Kategorie: Sociální podpora, dávky, důchody, příspěvky, kindergeld
- Zobrazení: 21295
Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
Mám v pronájmu celý dům. Byty v něm dále podnajímám, měsíčně platím pronájem. Podnájemníci na základě podnájemní smlouvy prý nemají nárok na příspěvek na bydlení. Už jsem se dotazovala kde se dalo, prý na něj mají nárok, ale nikde nemohu dopátrat za jakých podmínek či co je k tomu třeba. Děkuji Adéla
- Základní údaje
- Uložil(a): MUDr. Zbyněk Mlčoch (admin)
- Kategorie: Sociální podpora, dávky, důchody, příspěvky, kindergeld
- Zobrazení: 10261
Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
Mám v pronájmu celý dům. Byty v něm dále podnajímám, měsíčně platím pronájem. Podnájemníci na základě podnájemní smlouvy prý nemají nárok na příspěvek na bydlení. Už jsem se dotazovala kde se dalo, prý na něj mají nárok, ale nikde nemohu dopátrat za jakých podmínek či co je k tomu třeba. Děkuji Adéla
- Základní údaje
- Uložil(a): MUDr. Zbyněk Mlčoch (admin)
- Kategorie: Sociální podpora, dávky, důchody, příspěvky, kindergeld
- Zobrazení: 3557
Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
Moje matka měla v pěstounský péči dvě děti. Umřela a její manžel nebyl schopen se o ně postarat. Teď mám obě děti v pěstounské péči já, ale prý nemám nárok na jednorázový příspěvek při převzetí dětí do pěstounské péče, protože příspěvek vyčerpali předchozí pěstouni. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to pravda a nebo že jsem jinej pěstou mám na něj nárok. Děkuji, Nora
- Základní údaje
- Uložil(a): MUDr. Zbyněk Mlčoch (admin)
- Kategorie: Sociální podpora, dávky, důchody, příspěvky, kindergeld
- Zobrazení: 4225
Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
Moje matka měla v pěstounský péči dvě děti. Umřela a její manžel nebyl schopen se o ně postarat. Teď mám obě děti v pěstounské péči já, ale prý nemám nárok na jednorázový příspěvek při převzetí dětí do pěstounské péče, protože příspěvek vyčerpali předchozí pěstouni. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to pravda a nebo že jsem jinej pěstou mám na něj nárok. Děkuji, Nora












