Jsme škola, rodič (otec) chce být informován o prospěchu a chování dítěte (dcery) ve škole. Rodiče jsou rozvedeni, matka pečující o dítě nám sdělila, abychom otci nepodávali jakékoli informace o školních záležitostech (propěch apod.). Soudní rozhodnutí o úpravě styku rozvedených manželů s dítětem jsme neviděli. Mohu otci informace o jeho dceři poskytnout? Děkuji, ředitelka školy.

ODPOVĚĎ:
Vzhledem k tomu, že matka neprokázala z jakého důvodu by otci neměl být prospěch dcery sdělován (např. omezení rodičovské způsobilosti otce), není důvod, abyste její požadavek respektovali. V první řadě bych doporučila, abyste se s matkou spojila a zjistila, jaký důvod ospravedlňuje její žádost a pokud nebude schopná předložit jasný důvod, nemůžete otci bránit v přístupu k informacím o dceři. Totéž platí i v opačném případě (otec zakáže podávat škole informace matce)