Je mi 49 let, jsem rozvedená, nemám zdravotní problémy. Jsem středoškolačka, zaměstnaná s příjmem cca 15 000,- Kč čistého. Dcera (25 let) má samostatnou domácnost. Před dvěma lety mi zemřel syn. Od té doby žiju sama. Uvažuji o převzetí do péče dorůstající (vzhledem k mému věku) jedno nebo dvě děti ve věku kolem 10 let. Splňuji podle zákona podmínky? Případně co byste mně doporučili jiného. Děkuji za odpověď, Milena

ODPOVĚĎ:
Zda splňujete podmínky říci nemohu, neboť se posuzuje celková osobnost, a zájemci o pěstounskou péči jsou velmi dlouho a podrobně prověřováni.
Proto si zajděte na městský úřad na odbor sociálně-právní ochrany dětí, které má tuto agendu na starosti. Ti Vás zařadí do programu.