1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)
Měla jsem před svatbou státní byt, v roce 2008 jsme vstoupili do družstva. Dekret je napsán na mé jméno, manžel tam byl připsán jako manžel. Manžel před dvěma měsíci zemřel, mají jeho děti nárok na dědictví co se týče bytu? Děkuji, Debora

ODPOVĚĎ:

Byl-li byt pořízen za Vaše prostředky před uzavřením sňatku, nespadá do SJM, a nebude tedy předmětem dědického řízení po Vašem zemřelém manželovi.