Budeme se rozvádět, s manželem, máme společné trvalé bydliště. Již nyní si chce vzít hypotéku s novou přítelkyní, aby měli kde bydlet. V případě nějakých problémů z jejich stany, mohu se stát dlužníkem jeho hypotéky? Děkuji. Terezie.

ODPOVĚĎ:
Pokud nejste rozvedeni, banka bude chtít k hypotéce i Váš souhlas jako manželky. Bez Vašeho souhlasu manžel hypotéku nedostane a já bych rozhodně nedoporučovala mu hypotéku schvalovat. Pokud by ji neplatil, hrozilo by, že by banka splátky uplatňovala po Vás. Tedy doporučuji mu vysvětlit, že hypotéku si může vzít až po rozvodu manželství.