Nemám jasno v otázce minimální mzdy a to, zda příplatek za nepřetržitý provoz je či není součásti minimální mzdy? Je pravda, že výkon ostrahy majetku a osob spadá do druhé skupiny práci, ve které je pro pracovníky nejnižší úroveň zaručené minimální mzdy částka 14.740 Kč. Děkuji. Vendelín

ODPOVĚĎ:
Příplatek za nepřetržitý provoz zákoník práce nezná. Existují příplatky za práci přesčas, ve svátek, v noci, v sobotu a v neděli, ve ztíženém pracovním prostředí.
Do minimální mzdy a platu se příplatky nezahrnují.

Strážný bývá zařazován do druhé skupiny prací.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Ostraha majetku a osob - minimální mzda