Počet stránek ve webu: 39.627

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V práci mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Začátkem července jsem já i kolegové dostali výpověď s odstupným k 1.9.2019. Dále na CZ trhu bude firmu zastupovat outsourcingová společnost. Já jsem těhotná a chci se zeptat jak tuto situaci řešit? Pokud bych od září nastoupila pracovní neschopnost, budu mít nárok na odstupné? Budu mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství a budu si moct stanovit délku rodičovské?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

05/2019 jsem ukončila prac. poměr. Měla jsem podepsaný mzdový výměr viz příloha s pohyblivou složkou mzdy 12 000 Kč měsíčně, tato mzdová složka mi za poslední měsíc nebyla vyplacena. Mám za to, že dle podmínek vyplacení pohyblivé složky mzdy jsem nic neporušila a zaměstnavatel by mi ji tedy měl vyplatit. Je tomu tak? Předtím než začnu podnikat další kroky (předžalobní výzva), chtěla bych si být 100% jistá. Děkuji, Hanáková.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně minimální zaručené mzdy. Pracuji jako řidič mezinárodní autobusové dopravy. Minimální zaručena mzda by měla být tedy 118,60 Kč na hodinu nebo 19850 Kč že měsíc. V pracovní smlouvě na HPP máme uvedeno, že jsme placení tarifem. Nynější tarif zaměstnavatel upravil na 20 000 Kč měsíčně.

5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Chtěl bych se zeptat, zda mám ze zákona nárok na vyplacení odstupného. Pracuji jako vedoucí stavebního úřadu cca 3,5 roku. V minulosti jsem žádal zaměstnavatele o souhlas s podnikáním ve stavebnictví. To mi bylo zamítnuto. Teď jsem ho žádal o souhlas se studiem, protože jsem byl přijat na další vysokou školu a chtěl bych získat větší kvalifikaci pro výkon práce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Když čerpám dovolenou, může mi zaměstnavatel krátit pohyblivou složku. Ve smlouvě mám toto: S účinností od 1.4.2017 přísluší zaměstnanci mzda, která se skládá z fixní složky ve výši 21.000,-Kč měsíčně, a z variabilní složky, pro kterou platí dále v textu uvedené.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2013 jsem měl pracovní úraz ruky. Po ukončení dočasné pracovní neschopnosti DPN (1,5 roku) jsem byl zaměstnavatelem jednorázově odškodněn dle kolektivní smlouvy. Nyní jsem 04-06/2019 v PN, mám to vedený jako pracovní úraz, neboť mám velké bolesti ruky. Vše je uvedeno v lékařských zprávách. Pokud bych chtěl odejít ze současného zaměstnání ze zdravotních důvodů, jak bych měl napsat výpověď a měl bych nárok na odstupné mzdy?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Výpovědní lhůta v případě výpovědi dle §52 písm. e) : chtěla jsem se zeptat na mzdové nároky zaměstnance od okamžiku, kdy nemůže pro svoji zdravotní nezpůsobilost konat práci, do doby skončení pracovního poměru (2 měsíční výpovědní lhůta). Po tuto dobu zaměstnavatel nemůže připustit, aby zaměstnanec konal zakázané práce a jiné práce pro něj nemá (§103 odst. 1 písm. a) zákoníku práce), a podle mého názoru není splněna ani podmínka §208 zákoníku práce (nejedná se o překážku na straně zaměstnavatele, ale o překážku na straně zaměstnance).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Do zaměstnání jsem nastoupil 1.12.2017 na smlouvu na dobu určitou, přesněji na rok. 1.12.2018 jsem dostal novou smlouvu, opět na rok. Nyní mi běží výpovědní doba s termínem 31.5. Výpověď je ze strany zaměstnavatele z organizačních důvodů. Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli mám nárok na odstupné, popřípadě ve výši kolika platů? Počítá se to tak, že pracuji u zaměstnavatele skoro rok a půl nebo jenom ta půlka na druhé smlouvě? Děkuji, Tomáš

4 1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (2 hlasů)

Pracuji 2014-2019 jako operátor výroby v papírenském průmyslu. Během těchto pěti let jsem se velmi snažil, abych si zvýšil svou kvalifikaci a v rámci práce jsem se zaškolil hned na 4 strojích s vidinou, že toto zaměstnavatel ocení v případě, že zažádám o zvýšení mzdy. Během této doby se změnilo vedení firmy, které jsem oslovil s tím, že mám velmi dobré pracovní výsledky a chtěl bych zvýšit mzdu, abych se dorovnal mým starším kolegům, kteří jsou mnohdy i méně kvalifikovaní, ovšem berou o několik tisíc korun více.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mzda od zaměstnavatele: může trvat zaměstnavatel na odpracování všech hodin v daném měsíci, i když pracuji krátký dlouhý týden a jsem placena v hodinové sazbě? A mám právo žádat o příplatek na stravné, pracuji na 11 hod. směny. Děkuji předem za odpověď. Simona