Počet stránek ve webu: 39.671

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Má zaměstnanec právo na cestovné, když dojíždí hodně daleko do práce? Radim

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Má zaměstnanec právo na cestovné, když dojíždí hodně daleko do práce? Radim

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Má zaměstnanec právo na cestovné, když dojíždí hodně daleko do práce? Radim

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Obracím se na Vás s žádostí o radu, zda je výpověď daná zaměstnavatelem platná: Výpověď dle § 52 písmene e), Zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce. Pracovní poměr skončí dle § 51 Zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce po 2 měsíční výpovědní lhůtě uplynutím dne 30. 6. 2010.
Jsme stavební firma. Zaměstnanec má epilepsii, na základě které nesmí pracovat ve výškach. Na základě toho mu společnost dala výše uvedenou výpověď, bez odstupného s 2 měsíční výpovědní lhůtou, s tím, že doklad o neschopnosti vystavil pouze obvodní lékař, jelikož společnost nemá smluvně Závodní preventivní péči zajištěnou. Stačí toto potvrzení pro platnost výpovědi? Pakliže ne, do kterého zdravotnického zařízení nebo ke komu máme poslat zaměstnance, aby nám posoudil a vystavil platné posouzení o zdravotním stavu zaměstnance? Ten se neusále odvolává na neplatnost výpovědi a naše společnost se s ním nechce soudit, ale zároveň s ním není dohoda možná. Předem Vám děkuji za pomoc a odpověď. Marie

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Obracím se na Vás s žádostí o radu, zda je výpověď daná zaměstnavatelem platná: Výpověď dle § 52 písmene e), Zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce. Pracovní poměr skončí dle § 51 Zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce po 2 měsíční výpovědní lhůtě uplynutím dne 30. 6. 2010.
Jsme stavební firma. Zaměstnanec má epilepsii, na základě které nesmí pracovat ve výškach. Na základě toho mu společnost dala výše uvedenou výpověď, bez odstupného s 2 měsíční výpovědní lhůtou, s tím, že doklad o neschopnosti vystavil pouze obvodní lékař, jelikož společnost nemá smluvně Závodní preventivní péči zajištěnou. Stačí toto potvrzení pro platnost výpovědi? Pakliže ne, do kterého zdravotnického zařízení nebo ke komu máme poslat zaměstnance, aby nám posoudil a vystavil platné posouzení o zdravotním stavu zaměstnance? Ten se neusále odvolává na neplatnost výpovědi a naše společnost se s ním nechce soudit, ale zároveň s ním není dohoda možná. Předem Vám děkuji za pomoc a odpověď. Marie

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Obracím se na Vás s žádostí o radu, zda je výpověď daná zaměstnavatelem platná: Výpověď dle § 52 písmene e), Zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce. Pracovní poměr skončí dle § 51 Zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce po 2 měsíční výpovědní lhůtě uplynutím dne 30. 6. 2010.
Jsme stavební firma. Zaměstnanec má epilepsii, na základě které nesmí pracovat ve výškach. Na základě toho mu společnost dala výše uvedenou výpověď, bez odstupného s 2 měsíční výpovědní lhůtou, s tím, že doklad o neschopnosti vystavil pouze obvodní lékař, jelikož společnost nemá smluvně Závodní preventivní péči zajištěnou. Stačí toto potvrzení pro platnost výpovědi? Pakliže ne, do kterého zdravotnického zařízení nebo ke komu máme poslat zaměstnance, aby nám posoudil a vystavil platné posouzení o zdravotním stavu zaměstnance? Ten se neusále odvolává na neplatnost výpovědi a naše společnost se s ním nechce soudit, ale zároveň s ním není dohoda možná. Předem Vám děkuji za pomoc a odpověď. Marie

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Obracím se na vás s následujícím dotazem :
- podala jsem výpověď z pracovního poměru a měla jsem v úmyslu podnikat ve stejném oboru, v jakém jsem dosud zaměstnaná....to by v mém případě znamenalo, že by za mnou od mého současného zaměstnavatele odešli i někteří klienti a jemu tak vznikla určitá peněžní škoda
- ale....v pracovní smlouvě je v povinnostech pracovníka následující odstavec : " nekonkurovat zaměstnavateli, nepoužívat poznatky získané při práci ve prospěch jiné firmy nebo jiných osob nebo ve svůj prospěch a ke škodě firmy a to i po ukončení pracovního poměru nejméně po dobu dvou let "
- byla jsem upozorněna na to, že by se mohlo jednat o formu konkurenční doložky a tím by mé jednání bylo protiprávní
Tudíž se chci zeptat : jedná se o formu konkurenční doložky a pokud ano, má všechny náležitosti a co z toho pro mne vyplývá? Předem děkuji, Laura

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Obracím se na vás s následujícím dotazem :
- podala jsem výpověď z pracovního poměru a měla jsem v úmyslu podnikat ve stejném oboru, v jakém jsem dosud zaměstnaná....to by v mém případě znamenalo, že by za mnou od mého současného zaměstnavatele odešli i někteří klienti a jemu tak vznikla určitá peněžní škoda
- ale....v pracovní smlouvě je v povinnostech pracovníka následující odstavec : " nekonkurovat zaměstnavateli, nepoužívat poznatky získané při práci ve prospěch jiné firmy nebo jiných osob nebo ve svůj prospěch a ke škodě firmy a to i po ukončení pracovního poměru nejméně po dobu dvou let "
- byla jsem upozorněna na to, že by se mohlo jednat o formu konkurenční doložky a tím by mé jednání bylo protiprávní
Tudíž se chci zeptat : jedná se o formu konkurenční doložky a pokud ano, má všechny náležitosti a co z toho pro mne vyplývá? Předem děkuji, Laura

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Dobrý den, prosím o odpověď, zda v chráněné dílně mohou být zaměstnaní lidé, kteří nemají žádné postižení tedy žádný částečný ani plný invalidní důchod. Děkuji, Iveta

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Dobrý den, prosím o odpověď, zda v chráněné dílně mohou být zaměstnaní lidé, kteří nemají žádné postižení tedy žádný částečný ani plný invalidní důchod. Děkuji, Iveta