Smlouva na dobu určitou končí 30.4.2020, bylo prodlouženo po domluvě dne 11.3.2020 o další rok do 04/2021, avšak 30.3.2020 jsem dostal oznámení o zrušení prodloužení z důvodu koronaviru a snížení objemu zakázek. Je nárok na odstupné? Děkuji, Viktor.

ODPOVĚĎ:
Pokud již smlouva byla oficiálně prodloužena, zrušení prodloužení není relevantní. Měl byste dostat normální výpověď z pracovního poměru s výpovědní lhůtou a odstupným.