Dostal jsem výpověď z důvodu nadbytečnosti - údajně se bude mé pracovní místo rušit. Později jsem se ale dozvěděl, že to není pravda. Navíc na mou pozici byl dosazen jiný zaměstnanec. Jak se mohu nyní bránit? Luděk

ODPOVĚĎ:
V takovém případě se nahlásíte na místo k příslušnému úřad práce a současně se můžete domáhat žalobou u soudu o vyslovení neplatnosti takovéto výpovědi.