Rád bych se zeptal na možnost ukončení pracovního poměru dle § 51a.   Situace: Jednatelé (majitelé) Gama Ocel, spol. s r. o. 25.8.2022 prodali své obchodní podíly společnosti GACEL Holding s. r. o. Zaměstnanci se o provedeném úkonu dozvěděli 26.8.2022. Já osobně jsem nyní podal výpověď dle § 51a zákoníku práce.

A tady nastává problém v tom, že nový pan jednatel mě přesvědčuje o tom, že se pro zaměstnance vůbec nic nezměnilo, protože zůstal stejný název a IČO. Já by jsem tedy potřeboval právní radu v tom, jestli jsem ve správném nároku dle výše daného paragrafu. Děkuji. S pozdravem Drahoslav.

ODPOVĚĎ:
Vzhledem k tomu, že zůstal stejný název i stejné IČO, nejedná se o změnu zaměstnavatele a nejedná se tedy ani o tzv. přechod práv a povinností z pracovněprávních vztahů.
Jedná se o podobnou situaci, jako by došlo k výměně vedoucího zaměstnance.
Výpověď podle § 51a zákoníku práce tedy není možné podat.