Od začátku roku 2022 jsem v dočasné pracovní neschopnosti, tedy DPN. Před domem mi stojí zaparkované služební vozidlo, které má ovšem již několik měsíců vybitou baterii. Může po mě zaměstnavatel požadovat zaplacení 1% z pořizovací ceny za každý měsíc, kdy jsem na PN a auto stojí na místě. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Záleží na podmínkách, za kterých Vám bylo služební auto svěřeno a na podmínkách, za jakých služební automobil užíváte. Obvykle bývá služební automobil svěřeným pracovním prostředkem. Protože pracovní poměr trvá i v průběhu pracovní neschopnosti, která je zákonem uznanou překážkou v práci, nebývají žádné platby požadovány.
Závisí top však na konkrétních podmínkách užívání.